Parfüm Dolum Makinesi

Parfüm Dolum Makinesi, parfüm ambalajlarında dolum işlemlerinin belirli bir sistem üzerinden yapılmasını sağlar. Birbirine bağlı parçalardan meydana gelen makine; esans, kolonya gibi akışkanların efektif şekilde doldurulması için tasarlanmıştır. Dolum nozülü sayesinde doldurma işlemleri yapılır. Otomatik parfüm dolum makinesi ve manuel parfüm dolum makinesi olmak üzere iki türe sahiptir.

Otomatik dolum makinesinde döner tabla bulunmakta olup parfüm ambalajları döner tablaya yerleştirilir. Ambalajların otomatik bir şekilde dolum nozüllerinin altına gelmesi ile birlikte dolum işlemleri tamamlanır. Manuel makinelerde ambalajlar, personel aracılığıyla nozül altına konulur. Bir pedal veya buton yardımıyla dolum işlemleri tamamlanır.

Parfüm Dolum Makineleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Parfüm Dolum Makinesi esans, kolonya gibi akışkanların ambalajlarına doldurulmasını sağlayan makinelerdir. Yenilikçi bir çalışma sistemine sahip olan bu tür makineler, dolum işlemlerini mümkün kılan nozüllere sahiptir. Nozül altına yerleştirilen parfüm ambalajlarına akışkanlar doldurulur. Bu işlem otomatik bir şekilde yapılabildiği gibi manuel şekilde de yapılabilir.

Cihazların her biri PVC plastik, INOX paslanmaz çelik ve PFTE teflondan üretilir. Bu sayede dayanıklı bir yapısı bulunur ve uzun süre konforlu bir şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra yüksek verimlilikte çalışmasını sağlayan özelliklere sahiptir.

Parfüm Dolum Makineleri Nedir?

Parfüm şişelerinin dolum işlemlerin yapmakta olan Parfüm Dolum Makineleri birçok sektörde kullanılan bir tür makinedir. Özellikle kozmetik sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alır, teknolojik alt yapısı ile kolay bir kullanım sağlar. Otomatik bir şekilde çalışmakla birlikte manuel çalışan parfüm dolum makineleri de bulunur.

Temel çalışma prensibi sayesinde dolum işlemlerinin pratik bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca geniş bir kullanım alanına sahiptir, pek çok sektörde tercih edilir.

Parfüm Dolum Makineleri Ne İşe Yarar?

Parfüm Dolum Makineleri parfüm ambalajlarının akışkanla doldurulmasını sağlar. Bu amaçla üretilmekte ve kozmetik sektöründe tercih edilmektedir. Bu nedenle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Otomatik parfüm dolum makinelerinde farklı sayıda nozüller ve farklı nozül çeşitleri bulunur. Otomatik valf beslemesi, kapatması ve yüzük çakmasına sahip olan otomatik dolum makineleri; işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılar.

Farklı sektörlerde tercih edilen, belirli bir sistem üzerinden çalışan Parfüm Dolum Makinesi esans, parfüm, kolonya gibi akışkanların ambalajlara doldurulmasını sağlar. Birçok özelliği bulunan makinede ön plana çıkan özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Kozmetik sektörünün vazgeçilmez ürünüdür.
 • Esans, kolonya ve parfüm gibi akışkanların doldurulmasını sağlar.
 • Farklı türde ve sayıda nozüllere sahiptir.
 • Ambalajların nozül altına yerleştirilmesi ile dolum işlemlerini yapar.
 • PVC plastik, INOX paslanmaz çelik ve PFTE teflondan üretilir.
 • Kolay temizlenir, bakımı zahmetsiz bir şekilde yapılır.
 • Yüksek verimlilikte çalışır.

Yenilikçi ve teknolojik alt yapısı ile ön plana çıkan parfüm dolum makinesi, dolum işlemlerinin kısa sürede yapılmasına destek olur. Ayrıca hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edilmesini sağlar.

Makine Açıklaması

Otomatik parfüm dolum makinesinde parfüm şişeleri şişe besleme tepsisinden bir konveyör aracılığı ile döner tablaya girer,giren parfüm şişeleri parfüm dolum makinesinin dolum nozülleri altına gelerek dolum işlemini tamamlamaktadır. Daha sonra sırasıyla pvalf takma, valf kontrol sensörü, valf çakma, valf pensleme, yüzük takma, yüzük çakma işlemlerini gördükten sonra parfüm dolum makinesinin döner tablasundan çıkarak aynı konveyör üzerinden etiketleme işlemi yapılması için etiketleme makinesine doğru ilerlemektedir. Bu döngü otomatik parfüm dolum makinelerinde bu şekilde sürekli tekrarlanır.

Teknik Özellikleri (Technical Specifications)

 • Makine üzerinde 3 adet otomatik parfüm dolum nozülü bulunmaktadır.
 • Otomatik parfüm makinesi üzerinde 1 adet fırça çakma, 1 adet kapak kapatma ve 1 adet kapak çakma modülü bulunmaktadır.
 • T.P.F.E viton oring
 • Hava basıncı 6-8 bar/dakika
 • INOX paslanmaz
 • Pnömatik destek
 • Basınç şartel koruyucu
 • Dokunmatik ekran kontrol
 • Voltaj kontrol
 • Enerji sarfiyatı: 1,29 kw/dakika

1. DOLUM ÜNİTESİ

Otomatik parfüm dolum makinesinin şişe besleme bölümüne bırakılan boş şişeler dolum nozülleri altına gelir. Makine üzerinde toplamda 3 adet dolum nozülü bulunmaktadır. Dolum nozülü kendi tasarımımızdır. Nozül, vakum pompası ile dolum yapar. (Şişe içleri eşit olmadığından kaynaklı şişelere hacimsel olarak dolum yapmaktayız.) Bu sistem sayesinde dolum her zaman eşittir. Dolum ünitesinde tutucu ile sabitlenen parfüm şişesinin içine nozül girer ve içindeki havayı alır. Hortum bağlantılı nozül dolum yapmaya başlar. Hortumun diğer ucu parfümü çekmek için mutlaka haznenin içinde durmalıdır. Bu döngü parfüm doldurma makinelerinde sürekli bu şekilde devam etmektedir ve dolum ünitesi bu şekilde çalışmaktadır.

2. VALF TAKMA ÜNİTESİ

Dolumu yapılan şişeler valf takma ünitesine gelir. Valfler çanak vibratöre dökülür. Vibratör fırçaları titreşim ile yönlerini bulur. Yönünü bulduğu valfler lineer vibratöre taşır. Lineer vibratörden gelen valfler, valf takma ünitesine gelir. Altında şişe olan valf takma ünitesi şişenin içine valfi koyar. Bu döngü otomatik parfüm dolum makinelerinde sürekli bu şekilde devam etmektedir ve valf takma ünitesi bu şekilde çalışmaktadır.

3. VALF KONTROL SENSÖRÜ

Valf kontrol ünitesi valflerin kontrolünü sağlamakla görevlendirilmiştir. Eğer parfüm şişesi içerisinde valf yok ise valf çakma  ünitesine gönderdiği sinyal ile haber verir. Parfüm şişesi içerisinde valf yok ise ünite valf çakma işlemi gerçekleştirmez. Parfüm şişesini pas geçer. Bu döngü otomatik parrfüm makinelerinde  sürekli bu şekilde devam etmektedir ve valf kontrol sensörü bu şekilde çalışmaktadır.

4. VALF ÇAKMA ÜNİTESİ

Valfleri takılan parfüm şişeleri valf çakma ünitesinin altına gelir. Bu ünitede valfin şişeye iyice oturtulması sağlanır. Bir sonra ki valf pensleme makinesi için valflerin şişeye düzgün oturması sağlanır. Bu döngü otomatik parfüm hatlarında  sürekli bu şekilde devam etmektedir ve valf çakma ünitesi bu şekilde çalışmaktadır.

5. VALF PENSLEME ÜNİTESİ

Valfleri takılan ve çakılan parfüm şişeleri valf pensleme ünitesinin altına gelir. Bu ünitede valfle şişenin havayla teması kesilerek pensleme işlemi gerçekleşir. Bu döngü sürekli bu şekilde devam etmektedir ve valf pensleme ünitesi bu şekilde çalışmaktadır.

6. YÜZÜK TAKMA ÜNİTESİ

Valfleri takılan ve çakılan parfüm şişeleri yüzük takma ünitesine gelir. Yüzükler çanak vibratöre dökülür. Vibratör yüzükleri titreşim ile yönlerini bulur. Yönünü bulduğu yüzükler lineer vibratöre taşır. Lineer vibratörden gelen yüzükler, yüzük takma ünitesine gelir. Altında şişe olan yüzük takma ünitesi şişenin üstüne yüzüğü koyar. Bu döngü otomatik parfüm dolum manelerinde sürekli bu şekilde devam etmektedir ve yüzük takma ünitesi bu şekilde çalışmaktadır.

7. YÜZÜK ÇAKMA ÜNİTESİ

Son aşama olarak yüzükleri takılan parfüm şişelerinin üstüne yüzükler otomatik parfüm dolum hattı üzerinde çakılarak sabitlenmektedir. Bu aşamadan sonra parfüm şişeleri döner tabladan çıkarak konveyör aracılığı ile otomatik parfüm dolum makinesinin toplama tepsisine doğru ilerlemektedir. Bu döngü bu şekilde sürekli devam etmektedir.

Şimdi Teklif İsteyin