Pnömatik Dolum Makineleri

Pnömatik Dolum Makineleri yenilikçi özellikleriyle dikkat çeken cihazlardan bir tanesidir. Dolum makineleri içerisinde yer alan ürünün özellikleri genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Gövdesi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
 • Kompakt ve hafif bir tasarıma sahiptir.
 • Geniş bir yükleme kapasitesi bulunur.
 • Mekanik ayarı ile dozaj ayarı konforlu bir şekilde yapılır.
 • Yüksek dozlama doğruluğu sayesinde dozlama ayarı rahatlıkla gerçekleştirilir.
 • Sade ve ergonomik tasarımı ile konforlu bir kullanım sunar.
 • Operasyonda kolaylık ve güvenirliği mümkün kılar.

Her bir özelliği ile dikkat çeken bir ürün olan pnömatik dolum makineleri, yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Bu sayede dolum işlemlerinin belirli bir sistem üzerinden konforlu bir şekilde yapılmasını sağlar. İlaç ve kozmetik sektörü başta olmak üzere birçok alanda tercih edilen bir üründür.

Pnömatik Dolum Makineleri, efektif bir şekilde çalışır. Her türden akışkanın ambalajlara doldurulmasını sağlayan cihaz, birçok sektörde kullanılır. Basınçlı hava ile çalışmakta olan pnömatik dolum makineleri belirli bir çalışma sistemi dahilinde faaliyet gösterir. PVC plastik, INOX paslanmaz çelikten üretilmiştir. Uzun süreli kullanımı mümkün kılar, uzun servis ömrüne sahiptir.

Pnömatik Dolum Makinesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Çeşitli akışkanların doldurulması için özel olarak tasarlanan Pnömatik Dolum Makineleri geniş yükleme haznesi ile dolum işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlar. Ürünlerin dozaj ayarları, sistemde var olan aralıklara göre değiştirilebilir. Paslanmaz çelikten üretildikleri için darbelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca hafif tasarımı, ürünün kolaylıkla çalıştırılabilmesini sağlamaktadır. Farklı akışkanlık seviyesine sahip ürünleri doldurma / dağıtma işlemleri cihaz ile gerçekleştirilir.

Pnömatik Dolum Makinesi Nedir?

Dolum makineleri içerisinde yer alan Pnömatik Dolum Makineleri sahip olduğu çalışma sistemi ile efektif bir kullanım sağlar. Cihaz, sıkıştırılmış hava ile çalışır. Ortam havası mekanik hareke çevrilir, bu sayede cihaz etkili bir şekilde çalışır. Cihazın pek çok avantajı bulunmakta olup bu avantajlar şu şekildedir:

 • Ayarlanabilir doldurma hızı ve doldurma hacmi bulunur.
 • Yüksek dozlama doğruluğuna sahiptir.
 • Sade bir tasarıma sahiptir.
 • Kolay kullanımı mümkün kılar.
 • Paslanmaz çelikten üretildiği için her türden darbeye karşı dayanıklılık sağlar.

Pnömatik Dolum Makinesi Ne İşe Yarar?

Farklı sektörlerde kullanılan Pnömatik Dolum Makineleri her türden akışkanın ambalajlara doldurulmasını mümkün kılan cihazlardır. Pnömatik oldukları için sıkıştırılmış hava ile çalıştıklarını söylemek olanaklıdır. Dolum işlemleri belirli gramajlar dahilinde gerçekleştirilir. Ayrıca pratik ve hızlı dolum olanaklıdır. Teknolojik bir alt yapıya ve efektif bir tasarıma sahip olan cihazlar, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu sayede farklı sektörlerde ihtiyaç halindedir.

Yemek üretimi, kozmetik üretim, boya ve vernik üretimi, ilaç ve kimyasal endüstride kullanılmaktadır. Avantajlı yapısı ile sıklıkla tercih edilen bir cihazdır. Paslanmaz çelik gövdesinin, uzun süreli kullanımını mümkün hale getirdiğini söylemek olanaklıdır. Bir hava kompresörü ile çalışır, efektif bir kullanım sunar.

Diğer dolum makinesi modellerine buradan ulaşabilirsiniz.