Ruj Dolum Makineleri

Ruj dolum makineleri, farklı özelliklere sahiptir. Çalışma prensibin aynı olan tüm modeller, temel olarak üretilen rujların çakma işlemine hazır hale gelmesini sağlar. Ruj dolum makinelerinin genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • PVC plastik ve PFTE teflondan üretilir.
  • INOX paslanmaz özelliğe sahiptir.
  • 2 adet karıştırıcı 0,08 kw 1400 d/d motorla çalışır.
  • 7 inçlik dokunmatik ekranı bulunur.
  • Bir adet 5 beygir gücünde soğutma ünitesine sahiptir.
  • 11 adet PLC kontrol ısı alanı 15 kw rezistansla ruj dolumu yapar.

Ruj dolum makinelerinin dakikada 40 adet ruj dolumu gerçekleştirmesi olanaklıdır. Kolaylıkla seri üretim yapabilme imkanı sunan bu makinelerle kozmetik sektörüne dair endüstriyel talepleri karşılamak oldukça kolaydır.

Ruj dolum makineleri, kozmetik sektörünün en önemli ürünlerinden olan rujların yüksek hassasiyetle doldurularak seri üretim yapılabilmesini sağlayan makinelerdir. Farklı model ve tasarımlara sahip olan bu makineler, yüksek hassasiyette dolum yapabilme imkanı sunar. Endüstriyel kullanımlar için son derece uygundur.  Orta ve küçük üretim ağları için de uygun olduğunu söylemek mümkündür. Ruj dolum makinelerinin çalışma prensibi, kalıplar halinde kazan bölgesine aktarılan rujun rezistans yardımıyla eritilerek ruj kıvamının dengelenmesi esasına dayanır. Eş zamanlı olarak mikserden geçen ruj, model için özel olarak dizayn edilen ruj kalıplarına yerleştirilir ve donmaya bırakılır. Ayrıca ruj dolum makineleri, asansör yardımıyla doldurulan rujları çakma ünitesine iletir.

Ruj Dolum Makinesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Ruj dolum makineleri, kozmetik sektörünün en önemli bileşenlerinden olan rujların üretim aşamasında oldukça kritik bir işlevi yerine getiren makinedir. Makinenin temel işlevi, seri üretim yaparak ruj dolumunu sağlamaktır. 2 adet karıştırıcısıyla rujun kıvamını da dengeleyen ruj dolum makinelerinin dakikada 40 ruj dolumu gerçekleştirmesi mümkündür.

Ruj Dolum Makinesi Nedir?

Ruj dolum makineleri, talep edilen gramaj ve kalıplara uygun biçimde ruj dolumu gerçekleştiren makinelerdir. Yenilikçi makineler, farklı ebatlarda ruj üretimi yapabilmektedir. Aynı zamanda tasarım bakımından farklı rujların üretilebilmesini de mümkün kılar. Endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılan bu makinelerin orta ölçekli üretimlerde kullanılması da mümkündür.

Ruj dolum makinelerinin en temel işlevi ruj üretiminin ilk basamağını gerçekleştirmek üzerinedir. Rujun uygun kıvama ulaşması ve yüksek hassasiyetle gramajının belirlenmesini sağlar. Aynı donma işlemlerini de yapar. Soğutucu üniteye sahip olan makineler, bu ünite sayesinde ruju dondurarak talep edilen kıvama ulaşmasını sağlar. Bir dizi işlemden geçen rujların, makinenin asansörü aracılığıyla çakma ünitesine iletildiğini söylemek olanaklıdır.

Ruj Dolum Makinesi Ne İşe Yarar?

Ruj dolum makineleri, temel olarak rujların kıvamını belirleme ve yüksek hassasiyette gramajla ürünlerin eşit biçimde doldurulmasını sağlama işlevine sahiptir. Rujların çakılmaya hazır hale getirilmesini sağlayan bu makineler, özel olarak tasarlanan kalıpları kullanarak ruj tasarımının yapılabilmesini sağlar.

5 beygir gücünde soğutucu üniteye sahip olan ruj dolum makinelerinin 2 adet redüktörü mevcuttur. 7 inçlik kontrol edilebilir bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda tam otomatik olarak çalışır. Bu sayede herhangi bir insan kontrolü ya da iş gücü gerektirmez. Seri üretim yaparak rujların satışa hazır hale getirmesini sağlar. Bu bağlamda yenilikçi bir çalışma sistemini olanaklı kılar.