Çift Taraflı Etiketleme Makinesi

Çift taraflı etiketleme makinesi, üretimin son aşaması olan etiketlemede ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikleri bünyesinde barındırır. Makinenin genel özellikleri;

  • Opsiyonel olarak tek taraflı etiketleme yapabilme,
  • Step motor ve yüksek ayarlı etiketleme fotoseli,
  • Saatte 15.000 etiketleme yapabilme kapasitesi,
  • 400 W güç tüketimi,
  • 300 mm maksimum rulo genişliği
  • 10-140 / 30-250 / 45-350 mm etiket yüksekliği,

Şeklindedir. Endüstriyel talepler doğrultusunda makinenin tüm etiketleme ihtiyaçlarında kullanılması olanaklıdır.

Çift taraflı etiketleme makinesi, dolum ve kapaklama işlemlerinin tamamlandığı ürünleri satışa hazır hale getiren makinedir. Talep edildiği gibi etiketleme yapabilen bu makine, ürünün her iki tarafında işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Çift yönlü olarak uygulama yapabilen makine gıda sektöründen sağlık sektörüne, kozmetikten temizlik sektörüne kadar geniş yelpazeli bir kullanım alanına sahiptir. Farklı büyüklükte, ebatta ve hacimde ürünlerin etiketlenebilmesini sağlayan çift taraflı etiketleme makineleri, endüstriyel ve orta ya da küçük ölçekli girişimciler tarafından kullanım için uygundur.

Çift Taraflı Etiketleme Makineleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Çift taraflı etiketleme makinesi, tek taraflı kullanım için de uygundur. Opsiyonel olarak tek taraflı etiketleme yapabilme imkanı da sunan makine, özel olarak çift taraflı etiketleme gerektiğinde de plastik, cam ve metal dahil tüm ürünlerde etiketleme yapabilmektedir. Özellikle kozmetik sektöründe küçük ve orta ölçekli üreticiler başta olmak üzere endüstriyel talepleri karşılama özelliğine sahiptir.

Çift Taraflı Etiketleme Makineleri Nedir?

Çift taraflı etiketleme makinesi, maksimum 300 mm genişliğe kadar etiket üretebilme imkanı sunan, iki ya da tek taraflı etiketleme yapabilen makinedir. Farklı ürünlerin etiketlenebilmesini sağlayan makine, farklı sektörlerde kullanım için uygunluk taşır. Saatte 15.000 etiketleme yapabilen makine 400 w güç tüketimiyle dikkat çeken bir enerji tüketim performansına sahiptir.

Çift taraflı etiketleme makinesi, tam otomatik özelliğe sahiptir. Etiketlerin tasarımlarının hazırlanmasından sonra herhangi bir insani kontrole ihtiyaç duymadan etiket yapıştırma işlemlerini çift taraflı olarak seri biçimde tamamlayabilmektedir. Bu nedenle oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Step motorla çalışan makine, yüksek hızda etiketleme becerisiyle endüstriyel talepleri karşılayabilecek niteliktedir.

Çift Taraflı Etiketleme Makineleri Ne İşe Yarar?

Bu tür makineler şişe, kavanoz, tüp, teneke benzeri silindirik ürünlerin çift taraflı olarak etiketlenmesi işlevine sahiptir. Endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılan makine, orta ölçekli üreticiler için de idealdir. Kolay bir kullanım imkanı vadeden çift taraflı etiketleme makinesinin en önemli özelliği son derece seri biçimde iki taraflı etiketleme yapabiliyor olmasıdır.

Opsiyonel olarak tek taraflı etiketleme yapma özelliğine de sahip olan makinenin tek taraflı etiketleme taleplerini karşılaması da mümkündür. Yüksek ayarlı etiket fotoseli bulunan makinenin etiketleme modülü labelpack’tir. Gıda, temizlik, ilaç, kimya, kozmetik sektörleri dahil olmak üzere farklı sektörlerde kullanılmaktadır.