Maskara Dolum Makinesi

Maskara dolum makinesi, üç farklı üniteye sahiptir. Bu üniteler aracılığıyla maskara üretiminin gerçekleşmesini sağlar. Makinenin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • INOX paslanmaz özelliğe sahiptir.
  • PVC plastik PFTE teflondan imal edilmiştir.
  • 1 adet dolum nozülü ve üç farklı ünite bulunmaktadır.

Yüksek hassasiyette dolum yapabilme imkanı sunan maskara dolum makineleriyle seri üretim yapmak son derece kolaydır. Renkli kozmetik ürünlere özel çözümler sunan makine, fondöten ve lipstick dolumu da gerçekleştirebilir. Dolayısıyla fondöten, lipstick ve maskara üretiminde tek bir makineden yararlanarak dolum işlemlerinin tamamlanması ve ürünlerin kullanıma hazır hale getirilmesi mümkündür.

Maskara dolum makinesi, kozmetik sektöründe en çok tercih edilen ürünlerden olan maskaraların üretiminde kullanılan makinelerdir. Maskara üretimini sahip olduğu üç istasyonla gerçekleştiren bu makineler, 1 adet dolum modülüne sahiptir. Maskaranın yanı sıra lipstick ve fondöten dolumu da yapabilen makine, etiketleme dışında bu ürünlerin üretimini tamamen gerçekleştirebilir. Maskaraların kullanıma hazır hale gelmesini sağlayan maskara dolum makinesi, endüstriyel kullanımlar ya da orta ölçekli üretim talepleri için son derece idealdir.

Maskara Dolum Makineleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Maskara dolum makinesi; maskara, lipstick ve fondöten üretiminde kullanılan makinelerdir. Üç farklı istasyona ev sahipliği yapan makine, maskaranın üretim sürecinin tamamını karşılayabilir. Yüksek hassasiyette dolum gerçekleştiren dolum makinesi, talep edilen dozaja göre üretimin tamamlanabilmesini sağlar.

Maskara Dolum Makineleri Nedir?

Maskara doluma makinesi, sahip olduğu üç istasyonla maskara doldurma işlemi gerçekleştiren makinelerdir. Makine, maskaranın dışında lipstick ve fondöten üretiminde de kullanılabilmektedir. Maskara üretiminin seri şekilde tamamlanabilmesini sağlar. Aynı zamanda dolum işlemleri yüksek düzeyde hassasiyetle gerçekleşir ve dolayısıyla gramaj hesabının hassasiyetle yapılması mümkündür.

Maskara dolum makinesinin çalışma prensibi kozmetik sektöründe yer alan diğer dolum makinelerine paralellik gösterir. Bu bağlamda bilindik bir teknolojiye sahiptir. 3 üniteden oluşan maskara dolum makinesi, ilk ünitede tek nozül kullanarak tablaya yerleştirilen maskara ambalajlarını doldurur. İkinci ünitede ise ambalajların üzerine insan gücüyle kapağa geçirilmiş fırçalar yerleştirilir. İkinci istasyonda yerleştirilen kapaklar sıkılaştırılır ve son istasyonda kapak sıkılır ve tabladan dışarı atılır.

Maskara Dolum Makineleri Ne İşe Yarar?

Maskara dolum makineleri, renkli kozmetik sektöründe farklı talepleri karşılayabilecek niteliktedir. Renkli kozmetik ürünlerin üretiminde kullanılan makine temel olarak maskara dolumu gerçekleştiriyor olsa da fondöten ve lipstick dolum işlemlerinde kullanım için uygundur. Endüstriyel ya da orta ölçekli üretimlerde seri biçimde maskara imal etmek için kullanılabilir.

Maskara dolum makineleri, endüstriyel alanda kullanım için geliştirilir. Hızlı, verimli ve fonksiyonel bir üretim alanı için uygundur. Kozmetik sektörü için özel ürünler geliştirilebilir ve hızlı imalat imkanıyla sektörel talepler gerçekleştirilebilir. 

Diğer dolum makinesi modellerine buradan ulaşabilirsiniz.