Çiftli Folyo Yapıştırma Makinesi

Çiftli folyo yapıştırma makinesi, iki folyo yapıştırma ünitesine sahiptir. Dolayısıyla seri üretim yapabilme imkanı vadeder. Makinede yer alan her iki folyo yapıştırma ünitesi de çiftli folyo yapıştırmak için tasarlanmıştır. PVC plastik ve PFT teflondan üretilen bu makine, paslanmaya karşı yüksek düzeyde dayanıklılığa sahiptir.

Wax gibi ürünlerin ağız bölgelerinde folyolama yapabilme imkanı sağlayan çiftli folyo yapıştırma makinesi, farklı sektörlerde de kullanılabilir. Ürünlerin niteliğine, ebatlarına ve işlevine göre folyo yapıştırma işlemleri yapılabilir.

Çiftli folyo yapıştırma makinesi, otomatik olarak folyolama gereksinimi olan ürünlerin folyolanmasını sağlayan makinelerdir. Gıda, sağlık ve kozmetik sektörlerinde yaygın olarak kullanılan bu makineler, orta ya da küçük üretim tesisleri için idealdir. Aynı zamanda endüstriyel ambalajlama çalışmalarında da kullanılabilir. Tamamen otomatik yapıya sahip olan bu makineler; seri, güvenilir ve sıkı bir folyolama çalışması vadeder. Wax, krem benzeri akışkan ürünlerin korunmasını sağlayarak dağılma gibi problemleri tamamen ortadan kaldırır. Aynı zamanda bu tarz ürünlerin yüksek düzeyde hassasiyete sahip olması nedeniyle korunmaları gerekir. Bu tür makineler ile folyolanan ürünler, bakteri ve küf gibi mikroorganizmalara karşı korunarak ürün kalitesini yüksek standartta çıkartır.

Çiftli Folyo Yapıştırma Makineleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Çiftli folyo yapıştırma makinesi, folyolama işlemlerinde kullanılan makinelerdir. Diğer tekli modellere göre çiftli makineler, çift kat folyo yapıştırma imkanı sunar. Bazı hassas ürünlerin tek kat folyo ile kapatılması yeterli olmadığından çift kat folyolama yapılması gerekir. Makine üzerinde yer alan iki folyolama ünitesi, otomatik olarak ürünün satışa hazır hale gelmesini sağlar. Herhangi bir insan gücüne ya da kontrolüne ihtiyaç duymaz.

Çiftli Folyo Yapıştırma Makineleri Nedir?

Çiftli folyo yapıştırma makinesi, seri üretim yapmak isteyen tesisler için oldukça ideal çift üniteli folyo yapıştırma makinesidir. Çift ünitesi sayesinde çok daha hızlı ve verimli biçimde ambalajlama çalışmalarının tamamlanabilmesini sağlar. Tam otomatik olarak çalışan bu makine, ürünlere çiftli olarak folyo yapıştırılabilmesini mümkün kılar.

Çiftli folyo yapıştırma makinesinin çalışma prensibi diğer folyo yapıştırma makineleri ile paraleldir. Konveyörler aracılığıyla ürünlerin farklı ünitelere girmesini sağlayan çiftli folyo yapıştırma makinesileri, döner tabla içerisinde giren ürünlere çiftli folyo yapıştırır. Ardından konveyör yardımıyla kapak çakma ünitesine giden ürün, burada kapaklanarak satışa hazır hale gelir. Ardından toplanma ünitesine iletilmektedir.

Çiftli Folyo Yapıştırma Makineleri Ne İşe Yarar?

Çiftli folyo yapıştırma makineleri, çiftli folyoyalama yapılması gereken durumlarda ürünlerin dışarıdan gelebilecek zararlı etkenlere karşı korunmasını sağlayan folyo yapıştırma işlevini yerine getirir. Endüstriyel alanda kullanılabildiği gibi küçük ya da orta ölçekli üretim tesisleri için de uygunluk taşır. Çiftli folyo yapıştırma makinelerinin temel işlevi çift katlı folyo yapıştırarak yüksek hassasiyetli ürünlerin korunmasını sağlamaktır.