Pudra Pres Makineleri

Pek çok özelliği bünyesinde barındıran Pudra Pres Makineleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen özelliklere sahiptir:

  • Dokunmatik ekran ile kolay bir kullanım sunar.
  • INOX paslanmaz çelikten üretilmiştir, uzun süreli kullanımı mümkün kılar.
  • Toz dolum kazanı bulunur.
  • 40/15 redüktör sistemine sahiptir.
  • 830 kg ağırlığındadır.
  • 0,37 kW motor gücüyle çalışır.
  • Otomatik ürün çıkartma özelliğine sahiptir.
  • Hidrolik pnömatik presleme sistemi mevcuttur.
  • Allık, pudra gibi ürünlerin preslenmesini sağlar.

Kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan pudra pres makineleri, uzun süreli kullanımı olanaklı hale getirmektedir.

Pudra Pres Makineleri pudra ürünlerinin preslenmesini sağlayan çok özel cihazlardır. PVC plastik, PFTE teflondan üretilen cihazlar, yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Pudra, allık gibi ürünler kolaylıkla preslenmektedir. Toz dolum kazanına sahip olan cihazda dokunmatik ekran mevcuttur. Bu sayede makine üzerinde yapılan işlemlerde teknolojik müdahale mümkün hale gelir. Özellikle kozmetik sektöründe tercih sebebi olan cihazın geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Pudra Presleme Makinesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Ürünleri ezmek, sıkıştırmak, düzleştirmek gibi amaçlarla kullanılan Pudra Pres Makineleri pudra ürünlerinin efektif bir şekilde preslenmesini sağlar. Çok özel bir şekilde üretilen cihazların temel çalışma prensipleri oldukça basittir. Buna göre preslenecek malzemeler makinenin plaka ya da yatağına yerleştirilmektedir. Böylelikle zahmetsiz bir şekilde presleme işlemi yapılmaktadır. Paslanmaz çelikten üretildiği için uzun süreli kullanımı mümkün kılan cihaz, uzun servis ömrüne sahiptir.

Pudra Pres Makinesi Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Pudra Pres Makineleri kozmetik sektörü başta olmak üzere birçok sektörde ihtiyaç duyulan makinelerdir. Presleme işlemlerinin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlayan cihaz, yenilikçi tasarımıyla dikkat çeker. Aynı zamanda INOS paslanmaz, PFTE teflondan üretilen cihazların toz dolum kazanları mevcuttur. Makinelerin içerisinde yer alan parçaların her biri, belirli bir sistem çerçevesinde birbiriyle bağlantılıdır.

Pudra Pres Makinelerinin Özellikleri

830 kg ağırlığa sahip olan Pudra Pres Makinesi teknolojik özellikleriyle ön plana çıkan pres makineleridir. Dokunmatik ekrana sahip olan cihazlar kolay kullanımı mümkün kılar. Bunun yanı sıra geniş bir sektörde ihtiyaç duyulan cihazlar arasında yer almaktadır.

Daha fazla ürüne buradan ulaşabilirsiniz.