Tek Taraflı/Sarmal Etiketleme Makinesi

Tek taraflı etiketleme makinesi, etiketleme işlemlerinin konforlu, hızlı, güvenilir biçimde tamamlanmasını sağlar. Sensör yardımıyla ürün geçişini algılayan makine, her bir ürüne sırayla aynı etiketleri yapıştırır. Taleplere göre ürünün etiketleme yapılacak bölgesi tercih edilebilir ve arzu edilen her noktaya etiketleme yapılabilir.

Tek taraflı etiketleme makinesi insan gücüne duyulan ihtiyacı azaltıyor olduğundan üretim tesisleri için oldukça önemli avantajlar vadeder. Seri üretim yapabilen makine, hızla etiketleme işlemlerini tamamlar. Aynı zamanda personele duyulan ihtiyacı azaltarak maddi anlamda da önemli bir tasarruf edilmesini sağlar.

Tek taraflı etiketleme makinesi, farklı büyüklüklerde ambalajlama ürünlerinin tek taraflı olarak etiketlenebilmesini sağlayan bir çeşit etiketleme makinesidir. Şişe, kavanoz, kutu, teneke gibi ürünlerin etiketlenebilmesini sağlar.  Ürünlerin üretim sürecinin son aşamasında kullanılmaktadır. Kozmetik, sağlık, gıda, kimya, sektörlerinde yaygın olarak kullanıldığını belirtmek mümkündür. Etiketleme makinesi, küçük ya da orta ölçekli üretim tesisleri ve endüstriyel üretim yapan tesisler için uygun niteliktedir. Seri, hızlı ve sorunsuz etkiletme yapabilen tek taraflı etiketleme yapabilmektedir. Ürünlerin ambalajlarında herhangi bir noktaya etiketleme yapabilme imkanı sunar.

Tek Taraflı Etiketleme Makineleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Tek taraflı etiketleme makinesi, ürünlerin herhangi bir noktasına etiketleme yapabilme amacıyla geliştirilmiş bir tür makinedir. 1 adet etiket modülüne sahip olan makine, seri bir şekilde etiketleme yapabilme imkanı sunar. PVC plastik ve PFTE teflondan üretilmiştir. Özel bir çalışma prensibine sahip olan makine, etiketleme işlemlerinin konfor ve hızla tamamlanabilmesini sağlar

Tek Taraflı Etiketleme Makineleri Nedir?

Tek taraflı etiketleme makinesi, dolum ve kapak kapatma işlemleri tamamlanan ürünlerin satışa hazır hale gelmesindeki son aşamada etiketleme işlemlerini gerçekleştirir. Endüstriyel olarak kullanılabilen makine, aynı zamanda orta ve küçük ölçekli üretim tesisleri için de uygundur. 1 adet etiket ünitesine sahip olan makine, bu ünite yardımıyla etiketleme işlemlerini gerçekleştirir.

Makinenin çalışma prensibi, dolumu ve kapak çakım işlemleri tamamlanan ürünlerin etiket modülüne alınarak etiketleme işlemlerinin tamamlanması üzerinedir. Modüle alınan ürünlerin talep edilen herhangi bir bölümüne etiketleme yapıldığını söylemek olanaklıdır. Daha sonra toplanma alanına getirilen ürünler, tamamen satışa hazır hale getirilmektedir.

Tek Taraflı Etiketleme Makineleri Ne İşe Yarar?

Tek taraflı etiketleme makinesi, her türden etiketleme işleminde kullanım için uygundur. Temel olarak ürünlerin etiketlenmesi işlevini yerine getiren makine, farklı sektörlerde başkaca taleplere cevap verebilecek niteliktedir. Kozmetik, sağlık, ilaç, gıda ve benzeri nitelikteki sektörlerde kullanım için uygundur. Cam, kavanoz, teneke, plastik tüplerin etiketlenmesinde kullanılabilmesi mümkündür.

Bir adet konveyör yardımıyla ürünlerin önce etiketlenme modülüne iletilmesini sağlar. Buradan da toplanma alanına iletilmesini sağlayan makine, sırayla ürünleri etiketler. Tamamen satışa hazır hale getirilen ürünler, alıcılarıyla buluşturulmaktadır. Tamamen otomatik olarak çalışan tek taraflı etiketleme makinesi, herhangi bir insan kontrolüne ihtiyaç duymaz.